Manufacturer No:72V01L15JG
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:FIFO
Description:FIFO 512x9 3.3V ASYNC FIFO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | FIFO |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 9 bit |
| Bus Direction: | Unidirectional |
| Memory Size: | 4 kbit |
| Timing Type: | Asynchronous |
| Organization: | 512 x 9 |
| Number of Circuits: | 2 |
| Maximum Clock Frequency: | 40 MHz |
| Access Time: | 15 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 60 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Package / Case: | PLCC-32 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Height: | 2.79 mm |
| Length: | 13.97 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | FIFO |
| Series: | 72V01 |
| other: | 32 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 11.43 mm |
| Part # Aliases: | IDT72V01L15JG 72V01 |
HOT
SN74ACT7806-40DL
Brand:Texas Instruments

72V02L15JG
Brand:Renesas Electronics

72255LA10TFG
Brand:Renesas Electronics

72V283L7-5PFGI
Brand:Renesas Electronics

72V291L10TFG
Brand:Renesas Electronics

72V2101L10PFG
Brand:Renesas Electronics

SN74V3680-6PEU
Brand:Texas Instruments

72V295L15PFGI8
Brand:Renesas Electronics

72V255LA15PFGI
Brand:Renesas Electronics

SN74ALS232BN
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






