Manufacturer No:72V255LA10PFG
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:FIFO
Description:FIFO 8Kx18 3.3V SUPER SYNC FIFO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | FIFO |
| RoHS: | Details |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Package / Case: | TQFP-64 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Height: | 1.4 mm |
| Length: | 14 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | FIFO |
| Series: | 72V255 |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 14 mm |
| Part # Aliases: | IDT72V255LA10PFG 72V255 |
| Unit Weight: | 0.012720 oz |
HOT
72T7285L4-4BBG
Brand:Renesas Electronics

7285L15PAGI
Brand:Renesas Electronics

7200L12TPG
Brand:Renesas Electronics

72V265LA15PFGI
Brand:Renesas Electronics

7202LA50JG8
Brand:Renesas Electronics

7207L15JG
Brand:Renesas Electronics

SN74ACT7813-15DL
Brand:Texas Instruments

SN74ACT7814-40DL
Brand:Texas Instruments

72V2111L15PFGI
Brand:Renesas Electronics

SN74V293-10PZA
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






