Manufacturer No:MP7227-R
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Miniature series 2 MEMS Pellistor for Flammable Gas Sensing(EX-da) with integrated pins
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Flammable Gas |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 14.4 mm x 6.7 mm |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.2 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
HOT
SHT41A-AD1B-R2
Brand:Sensirion

VQ548MP
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPMA115C0-004
Brand:Honeywell

SHT45-AD1F-R2
Brand:Sensirion

VQ1B
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT41-AD1F-R2
Brand:Sensirion

SHT41-AD1B-R2
Brand:Sensirion

SGX-F2-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BLD1
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS4-H2S-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






