Manufacturer No:SGX-BLD2
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Battery gases & Hydrogen early leakage detection sensor (H2+CO)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Multi-Gas |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 18 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 50 mA |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
| Part # Aliases: | BLD02 |
HOT
HDC3020DEFR
Brand:Texas Instruments

PS4-H2-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4NH3-300
Brand:Amphenol SGX Sensortech
SHT40I-AD1F-R2
Brand:Sensirion

CHS-MSS
Brand:TDK

SHT40I-AD1B-R2
Brand:Sensirion

PS1-CO-1000-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

ENS160-BGLT
Brand:ScioSense

USEQGSEAC82180
Brand:KEMET

PS1-O2-25%
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






