Manufacturer No:USEQGSEAC82180
Manufacturer:KEMET
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Gas Detector Sensor Digital SMD CO2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Carbon Dioxide (CO2) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Brand: | KEMET |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Series: | QGS |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.75 V |
| Unit Weight: | 0.002469 oz |
HOT
PS1-O3-5-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech
HS4011
Brand:Renesas Electronics

SHT40A-FD1B-R2
Brand:Sensirion

SGX-4NO2-2E
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT41-AD1B-R2
Brand:Sensirion

PS1-CO-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-SO2-50
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SEN0322
Brand:DFRobot

SGX-4NH3-300
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT41-AD1F-R2
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






