Manufacturer No:BME688
Manufacturer:Bosch
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Combined gas humidity pressure and temperature sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bosch |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Air Quality |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 3.6 V |
| Brand: | Bosch Sensortec |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Part # Aliases: | 0273.017.016-1NV |
HOT
SGX-BLD1
Brand:Amphenol SGX Sensortech

JAS769638AA
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-HCL-30
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4NO2-2E
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPP845E131R5
Brand:Measurement Specialties

STC31-R3
Brand:Sensirion

SHT40A-AD1B-R2
Brand:Sensirion

VQ41TSB
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SEN0322
Brand:DFRobot

T6793
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






