Manufacturer No:EVALHB2EDL803XG4BTOBO1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product: | Evaluation Boards |
| Type: | Gate Driver |
| Input Voltage: | 48 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | 2EDL8034G4C |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 88 mm x 60.5 mm |
| Output Current: | 8 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | EVAL_HB_2EDL803X_G4B SP005956085 |
HOTAFE8000EVM
Brand:Texas Instruments

LP5891Q1EVM
Brand:Texas Instruments

AS7331-EVK
Brand:ams OSRAM
R0C52100XSW06R
Brand:Renesas Electronics

MAX98388EVSYS#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EVAL-ADAU1861EBZ
Brand:Analog Devices

ESP32-S2-DevKitM-1-N4R2
Brand:Espressif Systems
TLV61070AEVM-095
Brand:Texas Instruments

DA14695MOD-00DEVKT-P
Brand:Renesas / Dialog
QPC2110EVB
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






