Manufacturer No:TLV61070AEVM-095
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools TLV61070A evaluation module for 5-V 2-A boost converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Modules |
| Input Voltage: | 3.6 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | TLV61070A |
| Series: | TLV61070A |
| Brand: | Texas Instruments |
| For Use With: | Power Management |
| Output Current: | 1 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOTTLV61070AEVM-095
Brand:Texas Instruments

FG25-PK6012A
Brand:Silicon Labs

EV03V90A
Brand:Microchip Technology

MAX18002WEVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
EVALTOLTDC48V3KWTOBO2
Brand:Infineon Technologies

EVAL-ADG1206LEBZ
Brand:Analog Devices

EVALTOLTDC36V2KWTOBO1
Brand:Infineon Technologies
102110839
Brand:Seeed Studio
MAX96714R-BAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

XGM240-RB4318A
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






