Manufacturer No:DC3113A
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools LTC3311-1 12.5A 2MHz Auto Buck
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Demonstration Boards |
| Type: | EMI Filter |
| Input Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Output Voltage: | 1 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LTC3311-1 |
| Series: | LTC3311-1 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 12.5 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
MAX49925EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EVAL-LT8306-AZ
Brand:Analog Devices

EVAL-AD5821AKTZ
Brand:Analog Devices

MAX20431EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
TLV61070AEVM-095
Brand:Texas Instruments

TPS62873EVM-144
Brand:Texas Instruments
MAX96714F-BBK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX96717F-AAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
EVALHB2EDL803XG4BTOBO1
Brand:Infineon Technologies

ADPA7009-2-EVALZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






