Manufacturer No:EVAL-LT8306-AZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools Low-Iq No-Opto Isolated Flyback Controll
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Boards |
| Type: | DC/DC Primary/Secondary Side Controller - Flyback |
| Input Voltage: | 6 V to 36 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LT8306 |
| Series: | LT8306 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 2 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
EVK-R6401-00B
Brand:u-blox

TMDS64EVM
Brand:Texas Instruments

MIKROE-5720
Brand:Mikroe

MAX25169EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ABX00074
Brand:Arduino

EVAL-CN0577-FMCZ
Brand:Analog Devices

ESP32-C6-DevKitC-1-N8
Brand:Espressif Systems

EVAL-LT8306-AZ
Brand:Analog Devices

EV-RPG2-PNZ
Brand:Analog Devices

QPL3050EVB
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






