Manufacturer No:PTVS20-015C-H
Manufacturer:Bourns
Type:TVS Diodes
Description:ESD Suppressors / TVS Diodes 20 kA 15 V bidirectional PTVS Diode in DFN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | ESD Suppressors / TVS Diodes |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | TVS Diodes |
| Polarity: | Bidirectional |
| Working Voltage: | 15 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Package / Case: | DFN-7 |
| Breakdown Voltage: | 16 V |
| Clamping Voltage: | 26 V |
| Cd - Diode Capacitance: | 38.7 pF |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 20 kA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | PTVS20-015C-H |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
HOT
PESD2USB5UVT-QR
Brand:Nexperia
PESD2ETH100T-QR
Brand:Nexperia

T6N36AHM3/I
Brand:Vishay

UCLAMP3351ZATFT
Brand:Semtech

T4F51AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

SMBJ75CA
Brand:Semtech

T4F15AHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

T6N22AHM3/I
Brand:Vishay

SMTOAK2-070C
Brand:Littelfuse

SMBJ13CA
Brand:Semtech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






