Manufacturer No:PESD3V3L1BSFYL
Manufacturer:Nexperia
Type:ESD Suppressors
Description:ESD Suppressors / TVS Diodes PESD3V3L1BSF/SOD962-2/SOD962-2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | ESD Suppressors / TVS Diodes |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | ESD Suppressors |
| Polarity: | Bidirectional |
| Working Voltage: | 3.3 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DSN0603-2 |
| Clamping Voltage: | 5.6 V |
| Vesd - Voltage ESD Contact: | 30 kV |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap: | 30 kV |
| Cd - Diode Capacitance: | 32.5 pF |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 20 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| other: | 9000 |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Part # Aliases: | 934665218315 |
HOT
AQ24COME-02HTG
Brand:Littelfuse

T6N33AHM3/I
Brand:Vishay

PESD2USB5UVT-QR
Brand:Nexperia

T4F22AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

T4F27AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

T6N20AHM3/I
Brand:Vishay

T4F11AHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

LTKAK2-170C-L
Brand:Littelfuse

T4F20AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

UCLAMP3351ZATFT
Brand:Semtech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






