Manufacturer No:SCF39XV-110-Y1R4A008JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 1.6 mH 11A 4-Phase 5.870 mohm AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Inductance: | 1.6 mH |
| Tolerance: | - 30 % + 50 % |
| Maximum DC Current: | 11 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | AC Line Filters |
| Type: | Automotive Grade Single-Phase Common Mode Coil |
| Application: | High Voltage Automotive and Harsh Environment Industrial EMI Filtering Medium Power Drives On Board Charger for EV/PHEV Wireless Charging Systems with 85 kHz |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline Metal |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCF39Y008JH0 |
| Unit Weight: | 3.837807 oz |
HOT
MMZ0603A471ET000
Brand:TDK

SCF39XV-240-Z2R3A010JH
Brand:KEMET

SCF39XV-130-1R7A022JH
Brand:KEMET

ACT45C-101-2P-TL000
Brand:TDK

7427928601
Brand:Wurth Elektronik

74274199
Brand:Wurth Elektronik

3080803
Brand:Wurth Elektronik

38205603
Brand:Wurth Elektronik

74274149
Brand:Wurth Elektronik

SCN35XV-140-1R7A010JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






