Manufacturer No:M95128-WMN6TP
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:EEPROM
Description:EEPROM 5.5V 128K (16Kx8)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 128 kbit |
| Organization: | 16 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 20 MHz |
| Access Time: | 40 ns |
| Data Retention: | 200 Year |
| Supply Current - Max: | 5 mA |
| Series: | M95128-W |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 5 mA |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Operating Supply Voltage: | 6.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.005044 oz |
HOT
24LC512-I/ST
Brand:Microchip Technology

25LC320AT-I/MS
Brand:Microchip Technology

AT93C46DN-SH-T
Brand:Microchip Technology

BR25S128FVT-WE2
Brand:ROHM Semiconductor

24CW160T-I/OT
Brand:Microchip Technology

AT24C64D-SSHM-T
Brand:Microchip Technology

DS2431Q+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E01P-100+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

M24512-DRMN3TP/K
Brand:STMicroelectronics

93AA66AT-I/MC
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






