Manufacturer No:M95M01-DWDW4TP/K
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:EEPROM
Description:EEPROM Auto 1024Kb SPI bus EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-8 |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 1 Mbit |
| Organization: | 128 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 145 C |
| Maximum Clock Frequency: | 10 MHz |
| Access Time: | 40 ns |
| Data Retention: | 100 Year |
| Supply Current - Max: | 4 mA |
| Series: | M95M01-A145 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 4 mA |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Operating Supply Voltage: | 5.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.005573 oz |
HOT
AT34C02D-MAHM-T
Brand:Microchip Technology

DS2431Q+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT24C128C-MAHM-T
Brand:Microchip Technology

11AA02E64T-I/TT
Brand:Microchip Technology

BR24L02NUX-WTR
Brand:ROHM Semiconductor

93AA66AT-I/MC
Brand:Microchip Technology

DS28E07P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

M95M04-DRDW6TP
Brand:STMicroelectronics

AT24CSW010-STUM-T
Brand:Microchip Technology

93LC66CT-I/MC
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






