Manufacturer No:M95M04-DWMN3TP/V
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:EEPROM
Description:EEPROM Automotive 4096 Kbit SPI bus EEPROM with high speed clock
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 4 Mbit |
| Organization: | 512 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 2.9 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Maximum Clock Frequency: | 10 MHz |
| Access Time: | 40 ns |
| Data Retention: | 10 Year |
| Supply Current - Max: | 3 mA |
| Series: | M95M04 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 3 mA |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Operating Supply Current: | 30 uA |
| Operating Supply Voltage: | 2.9 V to 5.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
M24C04-FMH6TG
Brand:STMicroelectronics
BU9833GUL-WE2
Brand:ROHM Semiconductor

24FC256T-I/ST
Brand:Microchip Technology

NV24C08SNVLT3G
Brand:onsemi

24AA512-I/P
Brand:Microchip Technology

24LC512-I/SM
Brand:Microchip Technology

CAT24C64HU4I-GT3
Brand:onsemi

M24C16-FMH6TG
Brand:STMicroelectronics

AT24C01D-STUM-T
Brand:Microchip Technology

25LC080BT-I/SN
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






