Manufacturer No:BU9833GUL-WE2
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:EEPROM
Description:EEPROM I2C BUS(2-Wre) 2K VCSP50L1 EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VCSP50L1-6 |
| Interface Type: | 2-Wire I2C |
| Memory Size: | 2 kbit |
| Organization: | 256 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 400 kHz |
| Access Time: | - |
| Data Retention: | 40 Year |
| Supply Current - Max: | 2 mA |
| Series: | BR9833GUL-W |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Active Read Current - Max: | 2 mA |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | BU9833GUL-W |
| Unit Weight: | 0.001547 oz |
HOT
93LC46T/SN
Brand:Microchip Technology

24FC512T-I/Q4B
Brand:Microchip Technology

25LC320AT-I/MS
Brand:Microchip Technology

24CW160T-I/MUY
Brand:Microchip Technology

24LC024T-E/SN
Brand:Microchip Technology

24LC512-E/SN
Brand:Microchip Technology

NV24C08SNVLT3G
Brand:onsemi

11AA02E64T-I/TT
Brand:Microchip Technology

AT93C46DN-SH-T
Brand:Microchip Technology

CAT24C16WI-GT3
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






