Manufacturer No:AL8863SP-13
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers MV Buck LED Driver- Controller
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | AL8863 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-8EP |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 1 A |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 50 kHz to 1 MHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Input Voltage: | 4.5 V to 60 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 600 uA |
| Unit Weight: | 0.006444 oz |
HOTTPS92622QDRRRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX25614DATI/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX20052ATC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TLC69650QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

AY0438-I/P
Brand:Microchip Technology

PCA9532PW,112
Brand:NXP Semiconductors

PSSI2021SAY,115
Brand:Nexperia

BCR420UW6-7
Brand:Diodes Incorporated

TPS92200D1DDCR
Brand:Texas Instruments
ZXLD1366EN8TC
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






