Manufacturer No:IXTN90N25L2
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 90 Amps 250V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Linear Power MOSFET |
| Technology: | Si |
| Vr - Reverse Voltage: | 80 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | SOT-227-4 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | IXTN90N25 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | IXYS |
| Configuration: | Single |
| Id - Continuous Drain Current: | 90 A |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 735 W |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 33 mOhms |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 250 V |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
IXTN660N04T4
Brand:IXYS

VS-VSKDU162/12PBF
Brand:Vishay Semiconductors

CAB006M12GM3T
Brand:Wolfspeed

IXFN110N85X
Brand:IXYS

IXFN300N10P
Brand:IXYS

SA111PQA
Brand:Apex Microtechnology

CCB021M12FM3T
Brand:Wolfspeed
DDB6U180N16RRB37BPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-ENW30S120T
Brand:Vishay Semiconductors

TD390N16SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






