Manufacturer No:STPST2H100ZFY
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Description:Schottky Diodes & Rectifiers Automotive 100 V 2 A Power Schottky Trench Rectifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Schottky Rectifiers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-128F-2 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| If - Forward Current: | 2 A |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 100 V |
| Vf - Forward Voltage: | 725 mV |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 35 A |
| Ir - Reverse Current: | 2.7 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
HOT
STPST1H100ZF
Brand:STMicroelectronics

6DFN27A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor

SE100PWTGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

6DFN12A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor

SE40NJ-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

TP5.0SMDJ120A
Brand:Littelfuse

TP5.0SMDJ150A
Brand:Littelfuse

SM50T39AY
Brand:STMicroelectronics

SM50T14AY
Brand:STMicroelectronics

TP5.0SMDJ150CA
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






