Manufacturer No:HPZR-C8V8X
Manufacturer:Nexperia
Type:Zener Diodes
Description:Zener Diodes HPZR-C8V8/SOD123W/SOD2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | Zener Diodes |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-123W-2 |
| Vz - Zener Voltage: | 8.8 V |
| Voltage Tolerance: | 5 % |
| Pd - Power Dissipation: | 962 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Configuration: | Single |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Height: | 1 mm |
| If - Forward Current: | 400 mA |
| Length: | 2.8 mm |
| Product Type: | Zener Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Width: | 1.9 mm |
| Part # Aliases: | 934664714115 |
HOT
6DFN39A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor

TP5.0SMDJ130A
Brand:Littelfuse

SE8D30DHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

STPSC30G12WL
Brand:STMicroelectronics

TP5.0SMDJ130CA
Brand:Littelfuse

SE80PWTG-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

SE8D20JHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

EPCS1SI8N
Brand:ALTERA

HPZR-C50-QX
Brand:Nexperia

SM50T39AY
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






