Manufacturer No:DC PLUG-P1J-P1JR
Manufacturer:MEAN WELL
Type:DC Power Connectors
Description:DC Power Connectors Change 2.1x5.5x11 to 2.1x5.5x11 RA Plug
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | DC Power Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Adapters |
| Inside Contact Diameter: | 2.1 mm |
| Outside Contact Diameter: | 5.5 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Current Rating: | - |
| Voltage Rating: | - |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| IP Rating: | - |
| Brand: | MEAN WELL |
| Color: | Black |
| Contact Gender: | - |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | DC Power Connectors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 0.254905 oz |
HOT
PP-063045-OM
Brand:CUI Devices

PP-018
Brand:CUI Devices

PJ-099H-LED
Brand:CUI Devices

PR-002B
Brand:CUI Devices

2400406-1
Brand:TE Connectivity

PJ-012B
Brand:CUI Devices

PJ-002BH-SMT-TR
Brand:CUI Devices

PJ-064A
Brand:CUI Devices

PJ-057B
Brand:CUI Devices

PP-002D-01
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






