Manufacturer No:IES0103S12
Manufacturer:XP Power
Type:
Description:Isolated DC/DC Converters - SMD DC-DC 1W Unregulated SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | XP Power |
| Product Category: | Isolated DC/DC Converters - SMD |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 1 W |
| Input Voltage Min: | 2.97 V |
| Input Voltage Max: | 3.63 V |
| Output Voltage-Channel 1: | 12 V |
| Output Current-Channel 1: | 83 mA |
| Isolation Voltage: | 3 kVDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Length: | 13.2 mm |
| Width: | 8.5 mm |
| Height: | 7.25 mm |
| Product: | Isolated |
| Brand: | XP Power |
| Packaging: | Tube |
| other: | 38 |
HOTIEB0124S15
Brand:XP Power
IZB0312S15
Brand:XP Power

PRC10W-72-S5
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-S5H
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-D5H
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-S12H-T
Brand:CUI Inc.
IZB0305S12
Brand:XP Power

RGC4W300W008A-001
Brand:TDK-Lambda

IES0224S15
Brand:XP Power

THL 30-4823WI
Brand:TRACO Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






