Manufacturer No:PYD20-72WD24
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:
Description:Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W 8.5-160Vin +/-24Vout 417mA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Isolated DC/DC Converters - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Power: | 20 W |
| Input Voltage Min: | 8.5 V |
| Input Voltage Max: | 160 V |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 V |
| Output Current-Channel 1: | 417 mA |
| Output Voltage-Channel 2: | - 24 V |
| Output Current-Channel 2: | - 417 mA |
| Isolation Voltage: | 3 kV |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Length: | 50.8 mm |
| Width: | 25.4 mm |
| Height: | 10.2 mm |
| Industry: | Industrial |
| Product: | Isolated |
| Series: | PYD20 |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Dimensions: | 50.8 mm x 25.4 mm x 10.2 mm |
| Input Voltage: | 8.5 V to 160 V |
| other: | 12 |
HOT
IES0215S15
Brand:XP Power

PYBE30-Q24-S24H
Brand:CUI Inc.

AE15B-UW-S24-DIN
Brand:CUI Inc.

PRC10W-72-S5
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-D12H
Brand:CUI Inc.

PH1200A280-24/T
Brand:TDK-Lambda

MYRLP150015F21RD
Brand:Murata Electronics
IEB0112S12
Brand:XP Power

TEL 15-1211N
Brand:TRACO Power
IZB0348S12
Brand:XP Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






