Manufacturer No:ACS780LLRTR-050B-T
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors For New Designs Use ACS72981
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 11 mA |
| Sensor Type: | Current Sense |
| Type: | Linear Hall-Effect |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Response Time: | 3.6 us |
| Output Type: | Analog |
| Series: | ACS780 |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Package / Case: | PSOF-7 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
HOT
CT415-HSN830DR
Brand:Crocus

MCR1101-20-5
Brand:ACEINNA

PA1005.100QNL
Brand:Pulse Electronics

TMCS1107A4BQDRQ1
Brand:Texas Instruments

ISE-050-A-800
Brand:ICE Components
CSNS300M-500
Brand:Honeywell

BM14270AMUV-LBE2
Brand:ROHM Semiconductor

CT220RMC-IS5
Brand:Crocus

CT431-HSWF30MR
Brand:Crocus
ACS710KLATR-25CB-NL-T
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






