Manufacturer No:TLE4971A120T5UE0001XUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors high precision miniature coreless magnetic current sensor for AC and DC measurements with analog interface and two fast over-current detection outputs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| Current Rating: | 18 mA |
| Sensor Type: | Current Sense |
| Type: | Current Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Response Time: | 700 ns |
| Series: | TLE4971 |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 8 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Package / Case: | TISON-8-6 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.1 V |
| Width: | 8 mm |
| Part # Aliases: | TLE4971-A120T5-U-E0001 SP005737235 |
HOT
TMCS1108A4BQDT
Brand:Texas Instruments

CT220RMC-HS5
Brand:Crocus

TLE4971A025N5E0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies

TMCS1108A3UQDR
Brand:Texas Instruments

CT425-HSN820MR
Brand:Crocus

CT220BMC-HS5
Brand:Crocus

TMCS1101A2UQDRQ1
Brand:Texas Instruments

TMCS1107A4BQDRQ1
Brand:Texas Instruments

MCR1101-20-5
Brand:ACEINNA

SI8540-B-FWR
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






