Manufacturer No:ACS37003KMCATR-120B3
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors INDUSTRIAL 400KHZ CURRENT SENSOR PIN TO PIN WITH AKM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 120 A |
| Sensor Type: | Current Sense |
| Type: | Hall Sensor IC |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Response Time: | 1.1 us |
| Output Type: | Analog |
| Series: | ACS37003 |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Height: | 2.59 mm |
| Length: | 11.29 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | WSOIC-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.15 V |
| Width: | 7.52 mm |
HOT
CT220FMC-IS5
Brand:Crocus

CT430-HSWF20MR
Brand:Crocus

CT450-H12DRSN08
Brand:Crocus

CT431-HSWF65MR
Brand:Crocus

CSNV700N-355
Brand:Honeywell

TLE4971A025N5E0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies

CT415-HSN830DR
Brand:Crocus

TMCS1107A4BQDRQ1
Brand:Texas Instruments
MLX91220KDF-AUF-050-SP
Brand:Melexis

CT417-HSN830MR
Brand:Crocus
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






