Manufacturer No:PM2165.125NLT
Manufacturer:Pulse
Type:Current Transformers
Description:Current Transformer Sensors 3mH 1000V AEC-Q200 20A DCR=0.75mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Current Transformer Sensors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Inductance: | 3 mH |
| Current Rating: | 20 A |
| Turns Ratio: | 1:125 |
| Secondary Resistance: | 6.5 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Length: | 8.4 mm |
| Width: | 7.2 mm |
| Height: | 5.5 mm |
| Frequency Range: | 20 kHz to 1 MHz |
| Series: | PM2165 |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Current Transformers |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Transformers |
HOT
BM14270AMUV-LBE2
Brand:ROHM Semiconductor
ACS37612LLUATR-010B3
Brand:Allegro MicroSystems
ACS37002LMABTR-050B3
Brand:Allegro MicroSystems

TMCS1101A2UQDRQ1
Brand:Texas Instruments

CT431-HSWF50DR
Brand:Crocus

TMCS1108A3BQDRQ1
Brand:Texas Instruments

CT431-HSWF50MR
Brand:Crocus

CT430-HSWF50MR
Brand:Crocus

MLX91221KDF-ABF-025-RE
Brand:Melexis

TLE4971A025N5E0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






