Manufacturer No:CT417-HSN820MR
Manufacturer:Crocus Technology
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors XtremeSense TMR Ultra-Low Noise 8-lead SOIC (20 APK; VDD = 3.3 V; Up to +125C) FLT# for OCD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Crocus Technology |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Series: | CT41x |
| Brand: | Crocus |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Voltage: | 650 mV to 2.65 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Tradename: | ExtremeSense |
HOTCSNS300M-500
Brand:Honeywell

CT220BMC-HS5
Brand:Crocus

CST2020-100L
Brand:Coilcraft

CT450-H12MRSN08
Brand:Crocus

CT415-HSN850MR
Brand:Crocus

PM2165.125NLT
Brand:Pulse Electronics

TMCS1107A3BQDT
Brand:Texas Instruments

TMCS1108A3UQDR
Brand:Texas Instruments

FG-R05-3A
Brand:KEMET

TMCS1108A4UQDR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






