Manufacturer No:ACS37800KMACTR-030B3-SPI
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors POWER VOLTAGE AND CURRENT SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 30 A |
| Sensor Type: | Current Sense Monitor |
| Type: | Hall-Effect |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Response Time: | 5 us |
| Output Type: | Digital |
| Series: | ACS37800 |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Height: | 2.65 mm |
| Length: | 10.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | WSOIC-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Width: | 7.5 mm |
HOTACS37612LLUATR-010B3
Brand:Allegro MicroSystems

CT426-HSN820MR
Brand:Crocus

CT220RMC-IS5
Brand:Crocus

TMCS1108A4UQDR
Brand:Texas Instruments
ACS780LLRTR-050B-T
Brand:Allegro MicroSystems

CSNV700N-355
Brand:Honeywell

CT416-HSN820DR
Brand:Crocus
ACS37612LLUATR-010B5
Brand:Allegro MicroSystems

CT416-HSN865MR
Brand:Crocus

ACS772ECB-250B-PFF-T
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






