Manufacturer No:BM14270AMUV-LBE2
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors MI Contactless Snsr VQFN20QV3535
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 70 uA |
| Sensor Type: | Closed Loop |
| Type: | Magnetic Current Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Output Type: | Digital |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 3.5 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Width: | 3.5 mm |
| Part # Aliases: | BM14270AMUV-LB |
| Unit Weight: | 0.057438 oz |
HOT
CT416-HSN830DR
Brand:Crocus

CT425-HSN820DR
Brand:Crocus

TMCS1108A4BQDT
Brand:Texas Instruments
ACS37002KMABTR-050B3
Brand:Allegro MicroSystems

TMCS1101A1BQDT
Brand:Texas Instruments
ACS780LLRTR-050B-T
Brand:Allegro MicroSystems

TLE4971A025N5E0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies

CT431-HSWF50MR
Brand:Crocus

CT425-HSN830DR
Brand:Crocus

CT430-HSWF20MR
Brand:Crocus
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






