Manufacturer No:BNUC11TNHI70000
Manufacturer:Intel
Type:Embedded Box Computers
Description:Embedded Box Computers Intel NUC 11 Pro Kit NUC11TNHi7 no cord single pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Embedded Box Computers |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Embedded Box Computers |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Core i7 |
| Frequency: | 4.7 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 64 GB |
| Cache Memory: | 12 MB |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC to 24 VDC |
| Interface Type: | PCIe SATA USB |
| Dimensions: | 117 mm x 112 mm x 54 mm |
| Code Name: | Tiger Canyon |
| Brand: | Intel |
| Form Factor: | UCFF (4 in x 4 in) |
| Memory Size: | 64 GB |
| Memory Type: | DDR4-3200 |
| Packaging: | Bulk |
| Processor Series: | i7-1165G7 |
| Series: | NUC 11 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Computing |
| Tradename: | NUC |
| Part # Aliases: | 99A8FA |
HOT
UPN-EDGE-EHLX4RE-A10-0864
Brand:AAEON UP

110991725
Brand:Seeed Studio

UP-APL03C2F-A10-0216
Brand:AAEON UP

WAFER-JL-N5105-R10
Brand:IEI

P0714
Brand:Terasic Technologies

UPN-ADLNX25E-A10-0864
Brand:AAEON UP
102110402
Brand:Seeed Studio

114110148
Brand:Seeed Studio
Mira220 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM

453-00138
Brand:Laird Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






