Manufacturer No:34009-0832-16-5
Manufacturer:Kontron
Type:Computer-On-Modules - COM
Description:Computer-On-Modules - COM COMe-mAL10 E2 E3940 8E/32S
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kontron |
| Product Category: | Computer-On-Modules - COM |
| Form Factor: | COM Express Mini Type 10 |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Atom |
| Chipsets: | Integrated in SoC |
| Frequency: | 1.8 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 8 GB |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 20 V |
| Interface Type: | Ethernet PCIe Serial USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 84 mm x 55 mm |
| Brand: | Kontron |
| Memory Type: | DDR3-1866 |
| Processor Series: | x5-E3940 |
| Product Type: | Computer-On-Modules - COM |
| Series: | COMe-mAL10 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
| Unit Weight: | 3.224040 oz |
HOT
WAFER-JL-N5105-R10
Brand:IEI

WOP-204K-NAE
Brand:Advantech

1185423
Brand:Phoenix Contact
SK-KR260-G
Brand:Xilinx

MIC-710AIL-DVA1
Brand:Advantech

102110758
Brand:Seeed Studio

DFR0910
Brand:DFRobot
UPS-EHLCN2-A10-0432
Brand:AAEON UP

102010027
Brand:Seeed Studio

102110762
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






