Manufacturer No:114110207
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers Jetson AGX Orin 32GB H01 Kit with Jetson AGX Orin 32GB Module 200 TOPs Wi-Fi Bluetooth Aluminum case with cooling fan Pre-installed JetPack System
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Single Board Computers |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson AGX Orin |
| Core: | ARM Cortex-A78AE |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 20 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 107 mm x 106.4 mm x 70.5 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Number of Cores: | 8 Core |
| On-Board Storage Size: | 64 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| Subcategory: | Computing |
HOT
DFR0981
Brand:DFRobot

1290802
Brand:Phoenix Contact

BNUC11TNKV50000
Brand:Intel

102110800
Brand:Seeed Studio

453-00138
Brand:Laird Connectivity

UP-APL03P4F-A10-0432
Brand:AAEON UP

UPN-EHLCN2-A10-0232
Brand:AAEON UP

UP-APL03P4F-A10-0864
Brand:AAEON UP

102110767
Brand:Seeed Studio
6069-410-001
Brand:Digilent
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






