Manufacturer No:DP83TG720SWRHATQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs 1000BASE-T1 automotive Ethernet PHY with RGMII & SGMII
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-36 |
| Product: | Ethernet PHYs |
| Standard: | 1GBASE-T1 |
| Number of Transceivers: | 1 Transceiver |
| Data Rate: | 1 Gb/s |
| Interface Type: | RGMII SGMII |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 2.5 V 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | DP83TG720S-Q1 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | DP83TG720EVM-MC |
| Duplex: | Full Duplex Half Duplex |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Current - Max: | 15 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
HOT
MPL460A-I/4LB
Brand:Microchip Technology

TLK2201BRCP
Brand:Texas Instruments

DP83TC812SRHATQ1
Brand:Texas Instruments

LAN9255-I/ZMX019
Brand:Microchip Technology
ADIN1200BCP32Z-R7
Brand:Analog Devices

14230R-450
Brand:Renesas / Dialog

KSZ8081MLXCA
Brand:Microchip Technology

14315R-100
Brand:Renesas / Dialog

KSZ8081RNBIA-TR
Brand:Microchip Technology

KSZ9021RNI
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






