Manufacturer No:DP83TC813RRHFRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs Automotive Low-Power Small Footprint 100BASE-T1 Ethernet PHY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-28 |
| Product: | Ethernet Transceivers |
| Standard: | 100BASE-T1 |
| Number of Transceivers: | 1 Transceiver |
| Data Rate: | 100 Mb/s |
| Interface Type: | MII |
| Operating Supply Voltage: | 2.97 V to 3.63 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | DP83TC813R-Q1 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | DP83TC813EVM-MC |
| Duplex: | Full-Duplex Half-Duplex |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
HOT
EZX710TM4 S LMM6
Brand:Intel

TLK111PT
Brand:Texas Instruments

GPY111
Brand:MaxLinear

WGI210IT S LJXS
Brand:Intel

LAN9668-I/9MX
Brand:Microchip Technology

GPY212C0VC
Brand:MaxLinear

DP83TC814SRHATQ1
Brand:Texas Instruments

KTI225LM S LNNH
Brand:Intel

DP83825IRMQR
Brand:Texas Instruments
VSC3308YKU
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






