Manufacturer No:1855A 010500
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Coaxial Cables
Description:Coaxial Cables 23AWG 1C SHIELD 500ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Coaxial Cables |
| RoHS: | Details |
| RG Type: | RG-59/U |
| Impedance: | 75 Ohms |
| Wire Gauge - AWG: | 23 AWG |
| Cable Length: | 500 ft |
| Outside Diameter: | 0.159 in |
| Conductor Material: | Copper |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Stranding: | Solid |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Maximum Temperature: | + 75 C |
| Number of Coaxial: | 1 |
| Product Type: | Coaxial Cables |
| Shielding: | Shielded |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Unit Weight: | 8.500 lbs |
HOT
1340138
Brand:Phoenix Contact

S_04262_D-09
Brand:HUBER+SUHNER

100068-0085
Brand:Molex / Temp-Flex

LMR-240-75
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

SPUMA_240-RS-FR
Brand:HUBER+SUHNER

LMR-400-FR
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

SUCOFORM_86_FEP
Brand:HUBER+SUHNER
TRC-50-1/1000
Brand:Johnson / Cinch Connectivity Solutions

1340122
Brand:Phoenix Contact

TFlex-402
Brand:Amphenol Times Microwave Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






