Manufacturer No:EQCD-020-30.00-TTL-TTL-1
Manufacturer:Samtec
Type:Rectangular Cable Assemblies
Description:Rectangular Cable Assemblies 0.80 mm Q Strip Coax Cable Assembly
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | Rectangular Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Product: | High Speed Coax Cable Assemblies |
| Type: | Micro Coax Ribbon Cable |
| Connector End A: | Plug |
| Connector End A Pin Count: | 40 Position |
| Connector End B: | Plug |
| Connector End B Pin Count: | 40 Position |
| Gender: | Male / Male |
| Current Rating: | 500 mA |
| Wire Gauge - AWG: | 38 AWG |
| Cable Length: | 762 mm |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Samtec |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Product Type: | Rectangular Cable Assemblies |
| Series: | EQCD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable Assemblies |
| Tradename: | Q Strip |
HOT
TCOM-240
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

LMR-300
Brand:Amphenol Times Microwave Systems
4855R 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

9223 010500
Brand:Belden Wire & Cable
M17/17600002/500
Brand:Trompeter / Cinch Connectivity Solutions
6653690-5
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

9463F J221000
Brand:Belden Wire & Cable

TFlex-402
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

EQCD-020-15.80-STR-TTL-1
Brand:Samtec

RG_223_/U
Brand:HUBER+SUHNER
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






