Manufacturer No:CDCM6208V2RGZR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Clock Generators
Description:Clock Generators & Support Products 2:8 Ultra Low Power Low Jitter Clock Gen
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Clock Generators & Support Products |
| RoHS: | Details |
| Series: | CDCM6208 |
| Type: | Clock Generators |
| Maximum Input Frequency: | 100 MHz |
| Max Output Freq: | 800 MHz |
| Number of Outputs: | 8 Output |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 2.5 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 75 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-48 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Level: | CML LVPECL LVDS LVCMOS XTAL |
| Jitter: | 265 fs |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Level: | CML HCSL LVCMOS LVDS LVPECL |
| Output Type: | CML HCSL LVCMOS LVDS LVPECL |
| Product: | Clock Generators |
| Product Type: | Clock Generators |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Unit Weight: | 0.004938 oz |
HOT
LMK1D1204PRHDT
Brand:Texas Instruments

NCD2400MTR
Brand:IXYS Integrated Circuits

SY89872UMG-TR
Brand:Microchip Technology

MAX31334EWC+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

Si52254A-D01AM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

RX8901CE XB A06
Brand:Epson Timing
RC21008A000GND#BB0
Brand:Renesas Electronics

SY89296UMG
Brand:Microchip Technology

SI5332DD12454-AM1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

LMK1D1204RGTT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






