Manufacturer No:501MLFT
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Clock Generators
Description:Clock Generators & Support Products LOCO PLL CLOCK MULTIPLIER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Clock Generators & Support Products |
| RoHS: | Details |
| Series: | 501 |
| Type: | Clock Multipliers |
| Maximum Input Frequency: | 50 MHz |
| Max Output Freq: | 160 MHz |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.25 V |
| Operating Supply Current: | 20 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Height: | 1.5 mm |
| Jitter: | 25 ps |
| Length: | 4.9 mm |
| Product Type: | Clock Generators |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Width: | 3.9 mm |
| Part # Aliases: | ICS501MLFT 501 |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOT
SI5351A-B05130-GTR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

LMK1D1204PRHDR
Brand:Texas Instruments

NCD2400MTR
Brand:IXYS Integrated Circuits

DS1501WZN+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI5332DD12454-AM1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

RX4901CE XS C06
Brand:Epson Timing

9DMV0141BKILFT
Brand:Renesas Electronics

LMK00804BQWRGTTQ1
Brand:Texas Instruments

SI5332C-D-GM1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ICM7555ISA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






