Manufacturer No:LMK1D1204RGTR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Clock Buffers
Description:Clock Buffer 4-channel output LVDS 1.8-V buffer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Clock Buffer |
| RoHS: | Details |
| Series: | LMK1D1204 |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Maximum Input Frequency: | 250 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Propagation Delay - Max: | 0.575 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-16 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Input Type: | HCSL LP-HCSL LVCMOS LVDS LVPECL |
| Max Output Freq: | 2 GHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 60 mA |
| Output Type: | LVDS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product: | Clock Buffers |
| Product Type: | Clock Buffers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Type: | Low Additive Jitter LVDS Buffer |
HOT
LMK00804BQWRGTTQ1
Brand:Texas Instruments

ICM7555ISA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SY89872UMG-TR
Brand:Microchip Technology

RX4901CE XB C06
Brand:Epson Timing
RC31008A000GND#BB0
Brand:Renesas Electronics

CY2309ZXI-1HT
Brand:Infineon Technologies

SI5338Q-B08707-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

RX4901CE XB D06
Brand:Epson Timing
RC19013A100GNG#BB0
Brand:Renesas Electronics

CY27410FLTXI
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






