Manufacturer No:SI5351B-B-GM1R
Manufacturer:Skyworks
Type:Clock Generators
Description:Clock Generators & Support Products I2C programmable any-frequency any-output VCXO reference 4-output LVCMOS clock generator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | Clock Generators & Support Products |
| RoHS: | Details |
| Series: | Si5351 |
| Type: | Programmable Clock Generators |
| Maximum Input Frequency: | 27 MHz |
| Max Output Freq: | 200 MHz |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Duty Cycle - Max: | 60 % |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 27 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Jitter: | 70 ps |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | CMOS |
| Product: | Clock Generators |
| Product Type: | Clock Generators |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.25 V |
| Tradename: | MultiSynth |
HOT
LMK1C1103PWR
Brand:Texas Instruments

PCA21125T/Q900/1,1
Brand:NXP Semiconductors

SI5332C-D-GM1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

CDCM6208V1HRGZR
Brand:Texas Instruments

CDCBT1001DPWR
Brand:Texas Instruments

SI53102-A2-GMR
Brand:Skyworks Solutions Inc.
RC21012A000GNA#BB0
Brand:Renesas Electronics

CDCDB2000NPPT
Brand:Texas Instruments
RC19013AGNG#BB0
Brand:Renesas Electronics
552-02SPGGI
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






