Manufacturer No:HCBY2P40GA850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 40A 2P CIRCUIT BREAKER LUGS/QUICK CONNECT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 40 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 2 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 37.8 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-2/40/Q |
HOT
HCBY3P40GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W68-X2Q12-7
Brand:TE Connectivity / P&B

2905743
Brand:Phoenix Contact

2908262
Brand:Phoenix Contact

1115670
Brand:Phoenix Contact

1110987
Brand:Phoenix Contact
7940126718
Brand:Weidmuller

2822040000
Brand:Weidmuller

1019976
Brand:Phoenix Contact

2822000000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






