Manufacturer No:HCBY3P20GA850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 20A 3P CIRCUIT BREAKER LUGS/QUICK CONNECT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 3 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 56.4 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-3/20/Q |
HOT7940102580
Brand:Weidmuller

HCBY2P45GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

2822400000
Brand:Weidmuller

W58-XC4C12A-7
Brand:TE Connectivity / P&B
7940126716
Brand:Weidmuller

2822280000
Brand:Weidmuller

HCBY3P50GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

HCBY2P60GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W57-XB7A4A10-8
Brand:TE Connectivity / P&B

1115661
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






