Manufacturer No:HCBY2P35GG850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 35A 2P CIRCUIT BREAKER LUGS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 35 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 2 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 37.8 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-2/35/L |
HOT
1115657
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P35GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1110987
Brand:Phoenix Contact
7940126718
Brand:Weidmuller

1019921
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P35GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

HCBY2P40GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

HCBY3P40GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W51-A121B1-15
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY3P15GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






