Manufacturer No:1423674-3
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Thermal Circuit Breakers
Description:Circuit Breakers CKTBKRTHERMPB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Thermal |
| Current Rating: | 6 A |
| Voltage Rating AC: | 250 VAC |
| Voltage Rating DC: | 50 VDC |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Actuator Type: | Reset Button |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Illuminated: | Not Illuminated |
| Brand: | TE Connectivity |
| Height: | 35 mm |
| Length: | 31 mm |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Product Type: | Thermal Circuit Breakers |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Width: | 14.6 mm |
| Part # Aliases: | W54-XB1A4A10-6 |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT7940126716
Brand:Weidmuller

2906032
Brand:Phoenix Contact

1344364
Brand:Phoenix Contact

2822280000
Brand:Weidmuller

HCBY2P50GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1135749
Brand:Phoenix Contact

9926252015
Brand:Weidmuller

1115674
Brand:Phoenix Contact

W51-A121B1-5
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY3P60GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






