Manufacturer No:1324401
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breakers TCP 10/20A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Thermal |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating AC: | 250 VAC |
| Voltage Rating DC: | 72 VDC |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Actuator Type: | Fuse |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Illuminated: | Not Illuminated |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 24.4 mm |
| Length: | 44.5 mm |
| Mounting Style: | Push-In |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 9.5 mm |
HOT
9101203500
Brand:Weidmuller

HCBY3P15GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

2909903
Brand:Phoenix Contact

2822180000
Brand:Weidmuller

1115661
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P10GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

2822240000
Brand:Weidmuller

1115672
Brand:Phoenix Contact

2822440000
Brand:Weidmuller

2822060000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






