Manufacturer No:1110990
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breaker Accessories CAPAROC CR EXT8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breaker Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | Busbars |
| Type: | Circuit Breaker |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Current Rating: | 45 A |
| Height: | 44 mm |
| Length: | 59.2 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Termination Style: | Screw |
| Voltage Rating: | 24 VDC |
| Width: | 22.5 mm |
HOT
1423674-3
Brand:TE Connectivity

2800845
Brand:Phoenix Contact

HCBY3P20GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

GMS-32H 10A
Brand:Carlo Gavazzi

1020005
Brand:Phoenix Contact
7940102644
Brand:Weidmuller

2907659
Brand:Phoenix Contact

2822120000
Brand:Weidmuller

4-1393248-4
Brand:TE Connectivity / P&B

1135749
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






