Manufacturer No:W23-X1A1G-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Thermal Circuit Breakers
Description:Circuit Breakers 5A PUSH/PULL ACT.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | W23 |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Thermal |
| Current Rating: | 5 A |
| Voltage Rating AC: | 240 VAC |
| Voltage Rating DC: | 50 VDC |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Actuator Type: | Pushbutton |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Illuminated: | Not Illuminated |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Compliance: | UL |
| Height: | 35.15 mm |
| Length: | 40.64 mm |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Product Type: | Thermal Circuit Breakers |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Termination Style: | Screw |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Width: | 17.53 mm |
| Part # Aliases: | 7-1393246-5 |
| Unit Weight: | 2.010616 oz |
HOT
2908262
Brand:Phoenix Contact

W57-XJ2A7B10-5M
Brand:TE Connectivity

HCBY2P10GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1270955
Brand:Phoenix Contact

2907666
Brand:Phoenix Contact

W57-XB7A4A10-8
Brand:TE Connectivity / P&B

2822280000
Brand:Weidmuller

2822170000
Brand:Weidmuller

2822040000
Brand:Weidmuller

W58-XB1A4A-30
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






