Manufacturer No:2906032
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breakers CBMC E4 24DC/1-10ANO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | CBMC |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Electronic |
| Current Rating: | 40 A |
| Voltage Rating DC: | 24 VDC |
| Number of Poles: | 4 Pole |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Illuminated: | Illuminated |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 90 mm |
| IP Rating: | IP20 |
| Length: | 98 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Tradename: | TRABTECH |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Width: | 36 mm |
| Unit Weight: | 6.349313 oz |
HOT
W28-XT1A-7
Brand:TE Connectivity / P&B
7940126719
Brand:Weidmuller

W28-XQ1A-20
Brand:TE Connectivity / P&B

1115661
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P40GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

LTC4249AV-1#PBF
Brand:Analog Devices

W51-A121B1-15
Brand:TE Connectivity / P&B

2822130000
Brand:Weidmuller

W51-A161A1-15
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY2P50GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






